מגמת מדעי החברה

מגמת מדעי החברה מתמודדת עם סוגיות מרכזיות המרכיבות את עולמנו האישי והבין אישי: תהליכים פנימיים של האישיות, היכולת להבין את הסיבות והמניעים להתנהגות העצמי והתנהגות האחרים: הבנת רגשותיהם ומניעיהם. כמו כן, נלמד על השפעת הסביבה על האדם ועל התפתחותו. הלימודים במגמה מסייעים בפיתוח רגישות חברתית, יחד עם חשיבה ביקורתית ומדעית ומקנים כלים להתמודדות, המהווים בסיס להתמודדות לכל אורך החיים.

תוכנית הלימודים כוללת 5 יחידות לימוד, ומורכבת מ-2 יח”ל בפסיכולוגיה + 2 יח”ל בסוציולוגיה + יחידת עבודת חקר.

בין הנושאים הנלמדים בפסיכולוגיה: מודלים ללחץ ושיטות להורדת לחץ, תיאוריות אישיות (פרויד ורוג’רס) למידה . פסיכולוגיה התפתחותית- התקשרות, גיל ההתבגרות. פסיכולוגיה חברתית – עמדות , דעות קדומות, השפעה חברתית.

בין הנושאים הנלמדים בסוציולוגיה: גישות מרכזיות בסוציולוגיה, תרבות, מגדר, קבוצה, משפחה, תהליך החיברות, תאוריות של התבגרות ועוד. בלימודי מדעי החברה כמקצוע בחירה בתיכון התלמידים כותבים עבודות חקר בסוציולוגיה, במסגרתה התלמידים בוחרים נושא לעבודתם, מנסחים שאלת מחקר, קוראים חומר תאורטי, משתמשים בכלי מחקר לעריכת מחקר ומנתחים את תוצאות המחקר בהנחיית המורה.

דבר המנהלות

שימרית שי

מנהלת המקיף

ענת חזן

מנהלת חט"ב 

שלום לכם,

את שש השנים הקרובות אתם עתידים לעבור במקיף שז"ר

הבחירה בשז"ר היא בחירה במקום שהוא בית

מקיף שז"ר הינו מקיף ותיק אשר  ממוקם בלב ליבה של בת-ים.  

מבנה חטיבת הביניים ומבנה התיכון מופרדים בשתי כתובות שונות על מנת לשמור על תחושת מוגנות גבוהה, אינטימיות וסביבה מתאימה לכל גיל.  

אנחנו במקיף שז"ר נלווה אתכם בתהליכי ההתבגרות שלכם מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, נעצים את הכישורים הייחודים שיש בכל אחד ואחת מכם ניתן לכם מקום בטוח בו תוכלו להתפתח, לעצב את דמותכם, לחלום, ולתכנן את העתיד שלכם.  

במקיף שז"ר תזכו להכיר מורים בעלי לב רחב ואוזן קשבת, מורים מקצועיים, יצירתיים ומרתקים שיעניקו לכם חווית לימודים בלתי נשכחת. 

בשז"ר תזכו ליהנות מחיי חברה עשירים ומשיתוף פעולה עם תנועות הנוער בעיר. 

לצד השאיפה למצוינות בכל התחומים, נדאג גם להתגבר על אתגרי התקופה ולצמצם פערי לימוד.  

אצלנו תזכו ליחס אישי, לזמינות גבוהה של כל הצוות, לתמיכה גם בבית הספר וגם מחוצה לו. 

האתר המחודש של מקיף שז"ר הוא ביטוי לתהליכי חדשנות נרחבים שמתרחשים בבית ספרנו בסיוע של עיריית בת-ים, משרד החינוך ועמותת תובנות בחינוך. התחדשות במרחבי לימוד, חדשנות במגמות הלימוד, הרחבת הבחירה עבור התלמידים וחדשנות דיגטלית 

יחד נצעד לתעודת בגרות מלאה, איכותית ערכית וחברתית.  

יהיו לנו רגעים שמחים, מהנים, מאתגרים ושונים מכל מקום אחר.  

אנו מזמינות אתכם להיות חלק מהמשפחה שלנו-משפחת שז"ר

שימרית שי, מנהלת המקיף

ענת חזן, מנהלת חט"ב