מגמת תיאטרון

מגמת התיאטרון הראשונה בארץ, מאז 1978!

על המגמה

תלמידי מגמת תיאטרון ילמדו במסגרת הכיתה העיונית את לימודי המגמה שבחרו: תיאטרון עיוני ומעשי ברמה של 5 יח"ל. בית הספר מאפשר לתלמידים חדשים שביקשו להתקבל למגמה לעבוד אודישן. במסגרת מגמת תיאטרון התלמידים ילמדו משחק, הפקה, בימוי, תאורה, תפאורה, איפור ותלבושות. התלמידים יצפו בהצגות תיאטרון בתיאטראות שונים בארץ ובפסטיבלי תאטרון, ישתתפו בסיורים מאחורי הקלעים, יפגשו עם שחקנים, אנשי במה ותיאטרון וישתתפו בפרויקטים שונים ואירועים קהילתיים. שיאו של תהליך הלימודים במגמה הוא פסטיבל התיאטרון, בו מעלים התלמידים מחזות ברמה מקצועית. פסטיבלי התיאטרון של שז"ר זכו לשבחים ופרסים ברמה ארצית ובין בוגרי המגמה שחקנים ואנשי במה מפורסמים ומצליחים. בין בוגרי המגמה שלנו: עירית קפלן (הקאמרי), יובל אברמוביץ' (השיר שלנו), חי דוידוב (שנות ה-80), הילה שלו (הבימה), קרן מרום (בית לסין), ספיר אזולאי (הבימה) ועוד. במהלך הלימודים והעבודה על הפקות התיאטרון יתפתחו בקרב התלמידים מיומנויות חשובות כמו: עמידה מול קהל, עבודה בצוות, ניהול זמן ועמידה בלחצים. 

מורי המגמה

רועי הרץ רוסו – רכז המגמה בעל תואר שני בבימוי מאוניברסיטת תל אביב. יוצר תיאטרון עצמאי, הופיע עם יצירותיו בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ.

אבי גיבסון בר-אל – משחק ובימוי בוגר מגמת התיאטרון של שז"ר. בוגר מסלול משחק ובימוי של בית הספר "תאטרון החדר". בימים אלה מכהן כמנהל האומנותי של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר. מביים ומשחק בהצגות של תיאטרון החדר. שותף ומוביל 'אנסמבל אורתו-דה'.

כפיר אזולאי – משחק ובימוי בוגר מגמת התיאטרון של שז"ר. בעל תואר ראשון ושני של החוג לבימוי באוניברסיטת תל-אביב. במאי וכותב מוזיקה לתאטרון, הצגות בבימויו עלו בתיאטרות המובילים בארץ. בין הפקותיו; אלקטרה, כבוד אבוד (הקאמרי), הדה גאבלר (הבימה), מימונה (בית לסין), סליחות (באר שבע). מורה בבתי הספר למשחק המובילים.

מיכל לאור – עיצוב במה ותלבושות למדה באוניברסיטת תל-אביב בחוג לקולנוע, בוגרת החוג לתיאטרון במגמת טרום עיצוב ובעלת תואר שני מן החוג לתיאטרון במגמת עיצוב. עיצבה תלבושת להצגות בתיאטראות הבימה, הקאמרי, בית לסין, החאן ועוד.

מגמת התיאטרון תהפוך את שנות הלימודים בתיכון לחוויה שבסופה לא תרצו לעזוב. אז אם אתם חובבי תיאטרון, פתוחים ויצירתיים ורוצים לפתח את הכישורים האומנותיים שלכם ולתת ביטוי לאהבה שלכם – מגמה תיאטרון היא בשבילכם.

דבר המנהלות

שימרית שי

מנהלת המקיף

ענת חזן

מנהלת חט"ב 

שלום לכם,

את שש השנים הקרובות אתם עתידים לעבור במקיף שז"ר

הבחירה בשז"ר היא בחירה במקום שהוא בית

מקיף שז"ר הינו מקיף ותיק אשר  ממוקם בלב ליבה של בת-ים.  

מבנה חטיבת הביניים ומבנה התיכון מופרדים בשתי כתובות שונות על מנת לשמור על תחושת מוגנות גבוהה, אינטימיות וסביבה מתאימה לכל גיל.  

אנחנו במקיף שז"ר נלווה אתכם בתהליכי ההתבגרות שלכם מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, נעצים את הכישורים הייחודים שיש בכל אחד ואחת מכם ניתן לכם מקום בטוח בו תוכלו להתפתח, לעצב את דמותכם, לחלום, ולתכנן את העתיד שלכם.  

במקיף שז"ר תזכו להכיר מורים בעלי לב רחב ואוזן קשבת, מורים מקצועיים, יצירתיים ומרתקים שיעניקו לכם חווית לימודים בלתי נשכחת. 

בשז"ר תזכו ליהנות מחיי חברה עשירים ומשיתוף פעולה עם תנועות הנוער בעיר. 

לצד השאיפה למצוינות בכל התחומים, נדאג גם להתגבר על אתגרי התקופה ולצמצם פערי לימוד.  

אצלנו תזכו ליחס אישי, לזמינות גבוהה של כל הצוות, לתמיכה גם בבית הספר וגם מחוצה לו. 

האתר המחודש של מקיף שז"ר הוא ביטוי לתהליכי חדשנות נרחבים שמתרחשים בבית ספרנו בסיוע של עיריית בת-ים, משרד החינוך ועמותת תובנות בחינוך. התחדשות במרחבי לימוד, חדשנות במגמות הלימוד, הרחבת הבחירה עבור התלמידים וחדשנות דיגטלית 

יחד נצעד לתעודת בגרות מלאה, איכותית ערכית וחברתית.  

יהיו לנו רגעים שמחים, מהנים, מאתגרים ושונים מכל מקום אחר.  

אנו מזמינות אתכם להיות חלק מהמשפחה שלנו-משפחת שז"ר

שימרית שי, מנהלת המקיף

ענת חזן, מנהלת חט"ב