מגמת הנדסת תוכנה

מגמת הנדסת תוכנה היא מגמה מדעית-טכנולוגית והלימודים בה נמשכים שלוש שנים (י'-יב'). במהלך הלימודים ייבחנו התלמידים בבגרות בהיקף של 10 יח"ל המקנה להם בנוסף לתעודת בגרות מלאה גם תעודה טכנולוגית במקצוע הנדסת תוכנה. בכיתות י'-י"א התלמידים לומדים את אחד ממקצועות הלימוד הנחשקים והרלוונטיים ביותר באוניברסיטאות: מדעי המחשב – ולומדים את יסודות מדעי המחשב, שפות התכנות המתקדמות ביותר, תכנות מונחה עצמים, מבנה נתונים ועוד. הלימודים בכיתה י"ב מכשירים ליישום פרויקט גמר בתכנון ותכנות מערכות הכולל מערכות גרפיות, מערכות מנהליות, מערכות מומחה, שירותי אינטרנט, טלפונים ניידים ופיתוח אפליקציות.

בנוסף לאתגר המחשבתי שמציבים הלימודים והפוטנציאל שלהם לקידום כישורי חשיבה מסדר גבוה, הם מקנים לתלמידים חשיבה מקורית ויצירתית וחשיבה לוגית מופשטת, מסייעים בפיתוח היכולת לפתור בעיות, לעבוד בקבוצה וגם להתמודד באופן עצמאי עם אתגרים. 

יתר על כן, הבגרות מקנה בונוס בקבלה למוסדות השכלה גבוהה. לצד סביבה לימודית עשירה המעודדת חשיבה והבנה התלמידים סוללים דרך לתפקיד הצבאי ובונים את הקריירה והעתיד שלהם בתחום: תעודה זו תאפשר לכם להמשיך לתארים טכנאי והנדסאי (י"ג-י"ד). הלימודים במגמה מקנים ידע רב ומשמעותי עבור הבוגרים שיבחרו ללמוד את המקצוע באקדמיה. כמו כן, בוגרי המגמה משתלבים בקלות בשוק התעסוקה ועובדים בחברות הייטק. 

תנאי קבלה: ממוצע 85 ומעלה, התנהגות א'/טובה מאוד, עמידה במכינה ובמבחני קבלה.

דבר המנהלות

שימרית שי

מנהלת המקיף

ענת חזן

מנהלת חט"ב 

שלום לכם,

את שש השנים הקרובות אתם עתידים לעבור במקיף שז"ר

הבחירה בשז"ר היא בחירה במקום שהוא בית

מקיף שז"ר הינו מקיף ותיק אשר  ממוקם בלב ליבה של בת-ים.  

מבנה חטיבת הביניים ומבנה התיכון מופרדים בשתי כתובות שונות על מנת לשמור על תחושת מוגנות גבוהה, אינטימיות וסביבה מתאימה לכל גיל.  

אנחנו במקיף שז"ר נלווה אתכם בתהליכי ההתבגרות שלכם מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, נעצים את הכישורים הייחודים שיש בכל אחד ואחת מכם ניתן לכם מקום בטוח בו תוכלו להתפתח, לעצב את דמותכם, לחלום, ולתכנן את העתיד שלכם.  

במקיף שז"ר תזכו להכיר מורים בעלי לב רחב ואוזן קשבת, מורים מקצועיים, יצירתיים ומרתקים שיעניקו לכם חווית לימודים בלתי נשכחת. 

בשז"ר תזכו ליהנות מחיי חברה עשירים ומשיתוף פעולה עם תנועות הנוער בעיר. 

לצד השאיפה למצוינות בכל התחומים, נדאג גם להתגבר על אתגרי התקופה ולצמצם פערי לימוד.  

אצלנו תזכו ליחס אישי, לזמינות גבוהה של כל הצוות, לתמיכה גם בבית הספר וגם מחוצה לו. 

האתר המחודש של מקיף שז"ר הוא ביטוי לתהליכי חדשנות נרחבים שמתרחשים בבית ספרנו בסיוע של עיריית בת-ים, משרד החינוך ועמותת תובנות בחינוך. התחדשות במרחבי לימוד, חדשנות במגמות הלימוד, הרחבת הבחירה עבור התלמידים וחדשנות דיגטלית 

יחד נצעד לתעודת בגרות מלאה, איכותית ערכית וחברתית.  

יהיו לנו רגעים שמחים, מהנים, מאתגרים ושונים מכל מקום אחר.  

אנו מזמינות אתכם להיות חלק מהמשפחה שלנו-משפחת שז"ר

שימרית שי, מנהלת המקיף

ענת חזן, מנהלת חט"ב