מגמת ביולוגיה

תוכנית הלימודים בביולוגיה מותאמת ללמידה משמעותית על כל מרכיביה ומבוססת על שלושה צירים מרכזיים השלובים זה בזה: ציר התוכן, ציר אסטרטגיות חשיבה ולמידה וציר ערכים. במהלך ההוראה משתלבים שלושת הצירים זה בזה. בתוכנית נכללים נושאים הקשורים לחיי היום יום ורלוונטיים לתלמידים, כמו גם נושאים מרתקים שחלקם בחזית המדע.

הביולוגיה היא מדע המושתת על ידע שהושג בדרך המחקר העיוני והניסויי. במסגרת לימודי הביולוגיה יתנסו התלמידים בביצוע ניסויים במעבדה ביולוגיה החדשה והמשוכללת שלנו, תצפיות בשדה ועבודת חקר עצמאית המסוכמת בעבודה כתובה. הניסויים והתצפיות מזמנים לתלמידים התנסות עם בעיות ביולוגיות והתמודדות איתן על ידי הפעלת שיטות עבודה ודרכי חשיבה המאפיינות את עבודתו של מדען.

אז אם מעניין אתכם להעשיר את הידע על גוף האדם, לחקור את התאים בגופנו וללמוד על אקולוגיה בדרכים חדשניות ומעניינות – מגמת ביולוגיה היא בשבילכם.

דבר המנהלות

שימרית שי

מנהלת המקיף

ענת חזן

מנהלת חט"ב 

שלום לכם,

את שש השנים הקרובות אתם עתידים לעבור במקיף שז"ר

הבחירה בשז"ר היא בחירה במקום שהוא בית

מקיף שז"ר הינו מקיף ותיק אשר  ממוקם בלב ליבה של בת-ים.  

מבנה חטיבת הביניים ומבנה התיכון מופרדים בשתי כתובות שונות על מנת לשמור על תחושת מוגנות גבוהה, אינטימיות וסביבה מתאימה לכל גיל.  

אנחנו במקיף שז"ר נלווה אתכם בתהליכי ההתבגרות שלכם מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, נעצים את הכישורים הייחודים שיש בכל אחד ואחת מכם ניתן לכם מקום בטוח בו תוכלו להתפתח, לעצב את דמותכם, לחלום, ולתכנן את העתיד שלכם.  

במקיף שז"ר תזכו להכיר מורים בעלי לב רחב ואוזן קשבת, מורים מקצועיים, יצירתיים ומרתקים שיעניקו לכם חווית לימודים בלתי נשכחת. 

בשז"ר תזכו ליהנות מחיי חברה עשירים ומשיתוף פעולה עם תנועות הנוער בעיר. 

לצד השאיפה למצוינות בכל התחומים, נדאג גם להתגבר על אתגרי התקופה ולצמצם פערי לימוד.  

אצלנו תזכו ליחס אישי, לזמינות גבוהה של כל הצוות, לתמיכה גם בבית הספר וגם מחוצה לו. 

האתר המחודש של מקיף שז"ר הוא ביטוי לתהליכי חדשנות נרחבים שמתרחשים בבית ספרנו בסיוע של עיריית בת-ים, משרד החינוך ועמותת תובנות בחינוך. התחדשות במרחבי לימוד, חדשנות במגמות הלימוד, הרחבת הבחירה עבור התלמידים וחדשנות דיגטלית 

יחד נצעד לתעודת בגרות מלאה, איכותית ערכית וחברתית.  

יהיו לנו רגעים שמחים, מהנים, מאתגרים ושונים מכל מקום אחר.  

אנו מזמינות אתכם להיות חלק מהמשפחה שלנו-משפחת שז"ר

שימרית שי, מנהלת המקיף

ענת חזן, מנהלת חט"ב